Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Ubezpieczenie OC w mBanku – czy warto?

sty 8, 13 • banki, jak kupić samochód, ubezpieczeniaKomentowanie nie jest możliwe

 Oprócz usług bankowych mBank oferuje swoich klientom również ubezpieczenia samochodowe, turystyczne oraz medyczne. Z ubezpieczenia OC czy AC w mBanku może skorzystać każdy, kto jest właścicielem konta osobistego eKonto. Jest to warunek konieczny, żeby kupować polisy w Supermarkecie Ubezpieczeń tej firmy.

Na szczęście, nawet jeśli nie mamy ochoty aktywnie korzystać z rachunku, lokat czy kredytów w mBanku, konto osobiste będzie całkowicie darmowe. Wystarczy tylko zlikwidować (zastrzec) kartę płatniczą automatycznie dodawaną do konta. Zrobimy to przez telefon w pół minuty.

Czy warto założyć ubezpieczenie OC w mBanku?

Nie da się ukryć, że najważniejsze czynniki, które przyciągają kierowców do mBanku to niska cena polisy w porównaniu z konkurencją oraz prosty i wygodny system zawierania umów oraz regulowania opłat (z możliwością rozłożenia na raty i automatycznego ściągania z eKonta, rachunku bieżącego, z którego zakładamy polisę).

Jak to wygląda w praktyce? Ubezpieczenia OC, AC i inne w mBanku są częścią serwisu transakcyjnego. Widzimy w tym samym miejscu swoje konto bieżące, karty, inwestycje i oszczędności (jeśli je mamy w tym banku). Przez ten system złożymy wniosek o ubezpieczenie samochodu, a opłacimy pieniędzmi z konta.

ubezpieczenie OC w mBanku - najtańsze?

ubezpieczenie OC w mBanku – najtańsze?

Cała procedura trwa kilka minut, a system jest przyjazny dla użytkownika i intuicyjny. Pierwszym krokiem jest uzupełnienie danych o sobie oraz samochodzie, który będziemy ubezpieczać. Kalkulator OC w mBanku obliczy nam wysokość składki rocznej, którą będziemy mogli opłacić na kilka różnych sposobów (włącznie z płatnością ratalną).

Co ważne – ubezpieczyciele współpracujący z mBankiem uwzględniają zniżkę za bezkolizyjną jazdę, którą przenosimy ze sobą od poprzedniego ubezpieczyciela. Czyli możemy liczyć na podwójne korzyści – z kontynuacji zniżki za bezkolizyjną jazdę oraz niższe ceny oferowane przez mBank.

Różnica na korzyść klienta może być naprawdę odczuwalna, tym bardziej że ubezpieczenia samochodu OC oraz AC są w Polsce drogie w stosunku do średnich zarobków. A przecież zakres ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest zawsze taki sam. Reguluje go ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z 2003r. (tutaj pełny tekst, tutaj zmiany z 2011r.).

Taka sama będzie wszędzie suma gwarancyjna (do 5 milionów euro za szkody na osobach, do 1 miliona euro za szkody na mieniu), okres ubezpieczenia OC (12 miesięcy) czy możliwości wypowiedzenia OC ubezpieczycielowi.

Dlatego, jeśli produkt jest wszędzie zasadniczo taki, sam warto kupić OC w mBank choćby po to, żeby zaoszczędzić. Bank zorganizował system sprzedaży w taki sposób, że obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest w nim tańsze. Dodatkowo za zakup w internecie otrzymamy 10% zniżki. Dlatego warto się zastanowić, czy potrzebny jest na do tego agent. Tutaj szczegóły oferty banku.

mBank ubezpieczenie samochodu – jak kupić?

Warto na początek skorzystać z kalkulatora OC w mBanku. Nie musimy mieć otwartego konta, żeby sprawdzić, ile kosztuje w nim ubezpieczenie samochodu. Wystarczy wejść na tą stronę i w zakładce oblicz składkę skorzystać z kalkulatora OC w mBanku. Opinie wielu klientów są jednoznaczne – najtańsze ubezpieczenie OC dostaniemy właśnie tutaj. Dodajmy do tego prostotę i wygodę ich systemu sprzedaży i dostajemy prawdopodobnie najlepszy sposób na OC w Polsce.

kalkulator OC w mBanku - sprawdź opinie klientów, oblicz składę

kalkulator OC w mBanku – sprawdź opinie klientów, oblicz składę

Żeby obliczyć wysokość opłaty za OC w mBanku, do kalkulatora wpiszmy wszystkie dane o kierowcy oraz samochodzie. Jak wiadomo, na cenę polisy mają wpływ takie czynniki jak ilość lat bezkolizyjnej jazdy, wiek kierowcy czy parametry samochodu. Warto przypomnieć tutaj, że mBank uznaje zniżki za bezszkodową jazdę uzyskane u innych ubezpieczycieli oraz przyznaje 10% dodatkowej zniżki za założenie OC przez internet – tutaj więcej szczegółów.

kalkulator OC w mBanku - sam oblicz składkę i zweryfikuj opinie

kalkulator OC w mBanku – sam oblicz składkę i zweryfikuj opinie

Inna ważna informacja dla kupujących OC w mBanku jest taka, że umowę ubezpieczenia zawiera posiadacz konta osobistego i – jednocześnie – właściciele samochodu lub motocykla (obowiązują dane z dowodu. Nie można ubezpieczyć w ten sposób pojazdu innej osoby lub skorzystać z konta kogoś innego, żeby w mBanku ubezpieczyć swój samochód.

Co będzie potrzebne do wypełnienia wniosku o ubezpieczenie samochodu w mBanku? Dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla, prawo jazdy, telefon (do potwierdzenia transakcji w internecie za pomocą hasła SMS), a w przypadku gdy przenosimy swoją polisę od innego ubezpieczyciela w poszukiwaniu zniżek i najtańszego OC – również dane tego ubezpieczenia.

Tutaj szczegóły oferty ubezpieczeń samochodowych mBank.

Tags: , , , , , , ,