Prosto o pieniądzach - porady i opinie

W których bankach można dostać zwrot wydatków, bonus lub premię w 2013?

W walce o klienta kilka polskich banków proponuje właścicielom kont atrakcyjne zwroty wydatków lub inne premie pieniężne. Dzięki temu jest szansa nie tylko zredukować opłaty za podstawowe usługi bankowe, ale wręcz na nich zarobić.

Premie i zwroty są różnie zorganizowane w różnych bankach – warto przyjrzeć się warunkom, które musi spełnić klient, żeby otrzymać bonus od banku, oraz limitom zwrotów.

W których bankach można dostać zwrot wydatków lub premię w 2013?

Lista banków, które oddają część wydatków kartą lub płacą za inny rodzaj aktywności klienta jest całkiem długa i od pewnego czasu się wydłuża. Jeszcze kilka lat temu taka hojność ze strony banków w Polsce byłaby nie do pomyślenia, dzisiaj co bardziej zorientowani w temacie klienci nie wyobrażają sobie konta bez jakiegoś rodzaju premii. Gdzie można takie otrzymać?

Premia do konta osobistego 600zł rocznie w BGŻ

Premia 600zł w banku BGŻ - zasady i warunki 2013

Premia 600zł w banku BGŻ – zasady i warunki 2013

W BGŻ premia uzależniona jest od najwyższego wpływu na konto w danym okresie rozliczeniowym (tutaj szczegółowy artykuł na ten temat). W skrócie: wysokość premii jest obliczana jako 1% najwyższego wpływu na rachunek bankowy w BGŻ, ale maksymalnym ograniczeniem jest 50zł miesięcznie.

Nietrudno obliczyć, że 50zł premii w miesiącu (czyli 600zł rocznie) otrzymamy, jeśli na nasze konto wpłynie w danym okresie rozliczeniowym 5000zł. W regulaminie bank zastrzega jednak, że nie może być to wpływ z rachunku klienta w innym banku lub z innego konta osobistego w BGŻ.

Aby otrzymać premię, musimy spełnić dwa warunki:

1. w danym okresie rozliczeniowym musi zostać zaksięgowana wpłata na nasze konto z tytułu wynagrodzenia za pracę lub emerytury, którą deklarujemy w momencie zakładania konta,

2. w danym okresie rozliczeniowym musimy wydać co najmniej 300zł w transakcjach bezgotówkowych kartą wydaną do konta osobistego w BGŻ.

Czy konto z premią w banku BGŻ jest prowadzone bezpłatnie? Tak – prowadzenie konta jest bezpłatne, bezpłatnie wypłacimy gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i wykonamy zwykłe przelewy internetowe. Jedyna opłata, której nie unikniemy to 5zł miesięcznie za kartę płatniczą. Czyli – jeśli otrzymamy maksymalną premię miesięczną (50zł), po odliczeniu tego kosztu (5zł), możemy wciąż zarobić 45zł w bonusach od banku BGŻ.

Tutaj więcej szczegółowych informacji o koncie z premią w banku BGŻ oraz formularz kontaktowy, za pomocą którego umówimy się na założenie rachunku.

Zwrot 5% wydatków w internecie w Alior Sync

Alior Sync - 5% zwrotu wydatków w internecie

Alior Sync – 5% zwrotu wydatków w internecie

Na zupełnie innych zasadach działa tzw. cashback 5% w Alior Sync (w regulaminie bank nazywa go programem lojalnościowym). Bank zwróci nam 5% kwoty, którą wydaliśmy na zakupy w internecie płacąc za pomocą funkcji Płacę z Alior Sync (ma ją większość polskich sklepów internetowych) lub jednej z kart kredytowych banku.

Podobnie jak przy koncie w banku BGŻ, tylko aktywni klienci mogą liczyć na premię od banku. Musimy spełnić jeden z czterech warunków otrzymania zwrotu cashback. Jednym z nich jest – na przykład – przelewanie wynagrodzenia lub stypendium do banku. Tutaj więcej informacji o zasadach, które upoważniają do zwrotu.

Wrażenie może robić maksymalny limit miesięcznego zwrotu w Alior Sync – może być to nawet 1250zł (pomniejszone o 10% podatku od nagród, które odprowadzi za nas bank). Tak czy inaczej, jeśli nasze wydatki w internecie są lub będą w przyszłości wysokie, dzięki Sync będziemy mogli sporo na nich zaoszczędzić.

Co ważne – konto internetowe w Alior Sync jest całkowicie darmowe i możemy je założyć bez wychodzenia z domu w kilka minut. Przeczytaj cały artykuł o tym, jak założyć konto w Alior Sync.

Tutaj więcej informacji o koncie bankowym w Alior Sync, tutaj można je założyć bez wychodzenia z domu.

Zwrot do 50zł w miesiącu za wydatki na Dobrym Koncie w banku Millennium

Pieniądze za wydatki kartą oddaje również bank Millennium, ale premia jest obliczana na zupełnie innych zasadach niż w Alior Sync. Nie dotyczy ona płatności w internecie, ale płatności w kilku typach sklepów – m.in. supermarketach, stacjach paliw, aptekach i sklepach spożywczych.

Jak obliczany jest zwrot tych wydatków? To trochę skomplikowane – bank Millennium odda nam 3zł za każdą płatność w wysokości 100zł. Maksymalny miesięczny limit zwrotu to 50zł, podobnie jak w banku BGŻ, dużo mniej niż w Alior Sync.

Ale Millennium płaci tylko za pełne setki – czyli jeśli wydaliśmy podczas jednej wizyty w sklepie czy aptece 50zł, żaden zwrot się nie należy. Zakupy w różnych miejscach się nie sumują, zwrot nie jest naliczany od łącznej kwoty wydatków w miesiącu. 3zł należy się nam, gdy w jednym miejscu wydamy od 100 do 199zł. Jeśli wydamy 200 – bank zwróci nam 6zł. Ale jeśli wydamy 299zł – bank wciąż zwróci tylko 6zł. Więcej informacji w regulaminie.

Czy Dobre Konto ze zwrotem wydatków w Millennium jest prowadzone za darmo? Tak – nic nie zapłacimy za prowadzenie konta, jeśli chociaż raz użyjemy karty płatniczej, a wpływy na konto wyniosą min. 1 tysiąc złotych. Nie ma opłat za wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce, zwykłe przelewy internetowe oraz używanie karty płatniczej.

Tutaj więcej informacji o Dobrym Koncie w banku Millennium. Tutaj formularz kontaktowy, za pomocą którego możemy je założyć.

Konto Zarabiające w Meritum Bank w 2013

Wydatki kartą płatniczą premiuje również Meritum Bank. Do niedawna atrakcyjny zwrot wydatków mogli otrzymywać kierowcy tankujący na stacjach benzynowych, ale bank rozszerzył zakres punktów usługowych, które uprawniają do premii. Od teraz klienci banku Meritum mogą otrzymywać 1% wszystkich wydatków kartą debetową. Tutaj regulamin.

Warunkiem otrzymania zwrotu jest utrzymanie miesięcznego wpływu na konto w wysokości 2000zł Maksymalny zwrot w miesiącu to 30zł.

Konto Zarabiające w Meritum Bank jest prowadzone za darmo. Bez prowizji wypłacimy gotówkę z wszystkich bankomatów w Polsce oraz wykonamy zwykłe przelewy internetowe. Wystarczy wydać 200zł kartą płatniczą do konta, również obsługa karty również była darmowa.

Meritum Bank wyróżnia się na korzyść ofertą depozytową – oferuje jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku oraz bardzo atrakcyjne lokaty.

Tutaj więcej informacji o darmowym koncie oszczędnościowym w Meritum Banku – zakładając je zakładamy również Konto Zarabiające ze zwrotem 1% wydatków kartą.

Które inne banki oferują zwroty wydatków lub premie dla aktywnych klientów?

Promocja 600zł premii w mBank 2013

Promocja 600zł premii w mBank 2013

mBank

Od lutego 2013r. w mBanku trwa promocja dla nowych klientów, dzięki której możemy otrzymać od banku nawet 600zł rocznie. Pierwszą premię dostajemy za samo założenie konta – jest to 60zł. Pozostałe 540zł to bonusy za korzystanie z karty płatniczej do konta. Tutaj więcej informacji o szczegółowych warunkach promocji.

Promocja obowiązuje do 31 marca 2013r., ale mBank może ją przedłużyć – tutaj aktualna oferta dla nowych klientów tego banku.

Getin Bank na koncie Getin UP

Wydatki kartą debetową zwraca również Getin Bank dla nowego konta w swojej ofercie – chodzi o pakiet Getin UP z dużą ilością innowacji technologicznych dostępnych do rachunku. Bank zwróci klientowi 15% od kwoty zakupów wykonanych jedną z nowoczesnych kart wydawanych do konta Getin UP, ale jest to uzależnione od spełnienia kilku warunków. Maksymalny zwrot w trakcie całej promocji to 390zł. Więcej informacji w regulaminie promocji.

Tutaj formularz kontaktowy, dzięki któremu założymy konto Getin UP ze zwrotem wydatków nowoczesną kartą.

Inne banki

Warto przyglądać się również ofercie innych banków – konkurencja między nimi jest tak duża, że zwroty części wydatków kartą, programy lojalnościowe czy inne bonusy i premie będą się pojawiać coraz częściej. Nawet bardziej konserwatywne banki, np. BZWBK, wysyłają pierwsze sygnały, że są gotowe zachęcić klientów tego typu promocjami.

Tutaj duże porównanie oferty różnych banków na kontach osobistych, tutaj zestawienie najlepszych rachunków oszczędnościowych.

Tags: , , , , ,