Prosto o pieniądzach - porady i opinie

Zasady promocji -10% za rachunki w Credit Agricole – czy warto?

sty 29, 13 • banki, konto osobisteKomentowanie nie jest możliwe

 Banki od dawna zabiegają o uwagę nowych klientów wkraczając coraz odważniej na inne terytoria – sprzedają produkty inwestycyjne, ubezpieczenia czy pakiety medyczne. Credit Agricole przyciąga nowych klientów obietnicą zwrotu 10% rachunków za media (wodę, ogrzewanie, internet, telefony, itp.) przez 5 miesięcy, jeśli założymy w tym banku konto osobiste. Twarzą kampanii jest popularna francuska aktorka Juliette Binoche, a reklamy pojawiają się w telewizji, internecie i prasie.

Jak działa zwrot rachunków przez bank Credit Agricole? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać 10% bonusu od banku? Czy warto założyć konto w Credit Agricole w 2013?

Jak działa zwrot 10% rachunków w Credit Agricole?

Zwrot 10% za rachunki - konto Credit Agricole czy warto?

Zwrot 10% za rachunki – konto Credit Agricole czy warto?

Promocja obowiązuje tylko nowych klientów banku Credit Agricole i trwa do 28 lutego włącznie. Do tego dnia musimy założyć jedno z dwóch rachunków bieżących biorących udział w promocji. Promocyjny bonus będzie naliczany za rachunki z 5 miesięcy od momentu podpisania umowy z bankiem.

Mimo że reklamy Credit Agricole mówią tylko o korzyściach z założenia konta (bonus na rachunkach), w rzeczywistości mamy do czynienia z dość skomplikowaną ofertą. Żeby bank nam wypłacił premię, musimy spełnić kilka dość wymagających warunków. Na dodatek zwrot kosztów telefonu, wody, gazu, itp. jest ograniczony w regulaminie.

Jakie są warunki uczestnictwa w promocji Credit Agricole ze zwrotem 10%?

a) musimy założyć w banku do 28 lutego 2013r. jedno z dwóch kont: PROSTOoszczędzające PLUS lub PROSToszczędzające PREMIUM, złożyć wniosek o wydanie karty płatniczej oraz wyrazić chęć przystąpienia do promocji,

b) musi zapewnić stałe wpływy na konto przez 12 miesięcy od jego założenia w wysokości co najmniej 100zł miesięcznie (wypełniamy stosowną deklarację)

O ile drugi warunek nie jest wygórowany, pierwszy będzie niestety skutkował dla większości klientów kosztami nawet, jeśli staną się aktywnymi użytkownikami banku. Dlaczego?

Opłatę za prowadzenie konta PROSToszczędzającego PLUS (8zł) zniesiemy dzięki comiesięcznym wpływom na konto w wysokości co najmniej 1,5 tys. zł miesięcznie, za konto PROSTOoszczędzające PREMIUM (16zł) dzięki comiesięcznym wpływom 10 tys. zł.

Nie da się jednak uniknąć opłaty za kartę do konta PLUS – wynosi ona 6zł. W rezultacie tylko bardzo zamożni klienci przelewający co najmniej 10 tys. zł miesięcznie na konto PREMIUM będą korzystać z podstawowych usług banku za darmo.

Tutaj szczegóły oferty Credit Agricole dla konta PROSToszczędzającego PLUS oraz PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

Ile można zarobić na zwrocie 10% wartości rachunków za media?

W zamian za spełnienie powyższych warunków bank zobowiązuje się obniżyć nam rachunki za takie usługi jak woda, telefon komórkowy, telefon stacjonarny, gaz, internet, ogrzewanie, itp. o 10% przez 5 miesięcy od podpisania umowy.

Brzmi naprawdę zachęcająco, szczególnie jeśli nasze miesięczne wydatki na media są wysokie i mocno obciążają budżet. Regulamin promocji w Credit Agricole określa jednak górny limit zwrotu na 200zł netto w trakcie całej promocji. Czyli przez 5 miesięcy możemy otrzymać od banku maksymalnie 200zł (jeśli to udokumentujemy fakturami kwalifikującymi się do promocji). Jest to kwota netto („do kieszeni”) – obowiązek odprowadzenia podatku weźmie na siebie bank.

Przelewy za rachunki za media muszą być dokonywane z konta w Credit Agricole (zwykły przelew, polecenie zapłaty lub zlecenie stałe), a wydatki udokumentowane. Szczegółowe wymagania w regulaminie promocji.

Bonus dla nowych klientów jest wypłacany jako odsetki od specjalnego oprocentowania (10% netto dziennie), które jest powiązane z promocyjnymi przelewami za rachunki. W trakcie trwania promocji (5 miesięcy) – mogą wynosić łącznie 200zł netto.

Tutaj szczegóły konta PROSTOoszczędzającego PLUS oraz PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

Czy warto skorzystać z promocji z rachunkami w Credit Agricole?

W praktyce stawką w tej promocji jest 200zł, które większość klientów będzie musiała niestety pomniejszyć o ewentualne koszty prowadzenia konta. Dość długa jest też lista warunków, które musimy spełnić, żeby bank zwrócił nam 10% wartości naszych rachunków.

Czy 200zł premii to wystarczający powód, żeby przechodzić przez całą procedurę i zakładać nowe konto osobiste? Opinie większości ekspertów są raczej nie, szczególnie jeśli bonus to nasza główna motywacja – czas i zabiegi konieczne, żeby wyszarpać od Credit Agricole pieniądze są naprawdę spore.

Jeśli jednak dobrze oceniamy ofertę oraz jakość obsługi Credit Agricole i chcemy zostać klientem banku z innych powodów niż tylko promocja, oferta -10% na rachunki to dobry moment, żeby stać się nim na szczególnych warunkach.

Tutaj szczegóły konta PROSTOoszczędzającego PLUS oraz PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

Tags: , , ,